marketing intrnetowy

5 wtyczek WordPress bez których nie wyobrażam sobie blogowania.

Wtyczki (pluginy) są jedną z tych rzeczy które miały wielki wpływ na popularność i sukces WordPressa. Poniżej przedstawiam listę 5 wtyczek WordPress bez których nie wyobrażam sobie blogowania. Zachęcam (szczególnie początkujących blogerów) do przyjrzenia się im bliżej, ponieważ znacznie ułatwiają prowadzenie bloga. Wiecej w temacie Gdzie założyć bloga.

5 wtyczek WordPress:

1. WordPress SEO by Yoast

 

Zdecydowanie najlepsza wtyczka SEO. Prawdziwy kombajn zawierający większość, jeżeli nie wszystkie funkcje potrzebne by Twój blog był dobrze zoptymalizowany. Wciąż rozwijana i aktualizowana. Obowiązkowy plugin który powinien znaleźć się na każdym blogu.

2. Jetpack by WordPress

 

Multiwtyczka stworzona przez autorów WordPressa zawierająca wiele mniejszych wtyczek o różnej funkcjonalności. Najciekawszymi są z całą pewnością Statystyki Witryny, możliwość automatycznego publikowania wpisów na portalach społecznościowych, czy formularz kontaktowy.

3. Disqus Comment System

 

Plugin ten umożliwia zamianę standardowego modułu komentarzy wbudowanego w WordPressie na moduł Disqus stosowany na coraz większej ilości blogów. System ten umożliwia łatwiejsze prowadzenie dyskusji, filtrowanie spamu, łatwą moderację oraz dużą społecznośc zrzeszoną wokół Disqus. sylwester Contact Form 7

 

Jeżeli potrzebny Ci na prawdę dobry formularz kontaktowy to nie szukaj nic innego – Contact Form 7 załatwi sprawę. Oparty o technologię AJAX powoduje brak przeładowywania bloga po wysłaniu wiadomości. Wciąż rozwijany, oraz pobrany ponad 11 milionów razy powoduje, że jest to plugin który musisz mieć.

 5. Socialize

 

W erze portali społecznościowych i social mediów potrzebny jest dobry plugin umożliwiający dzielenie się treścią. Z całą pewnością takim pluginem jest Socialize, który zapewnia możliwość łatwego dodania do każdego posta przycisków które pozwolą czytelnikom lubić, ćwierkać i wykopywać Wasze artykuły. Wiecej na stronie o marketingu.

A Ty? Bez jakiej wtyczki nie wyobrażasz sobie blogowania?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>