Category Archives: e-biznes

budowanie-strony

Darmowe templatki!

WordPress jest niewątpliwie najbardziej korzystnym platformy CMS w Internecie. darmowe szablony wordpress Ze względu na popularność i rozwój WordPress CMS, tematów, które są specjalnie wykonane dla stron na platformie WordPress również zyskał znaczną sławę na rynku. Użytkownicy kochają tematów WordPress, ponieważ jest bezbolesny założyć i mogą być wykorzystane do stworzenia strony internetowej, jak na blogu, osobiste, firmowe i portfelowych miejscu. Jednak jakość darmowe WordPress tematy nie są łatwe do znalezienia, dlatego postanowiłem zebrać jednych z najlepszych wolne WordPress tematy na rękę. Większość z tych tematów, to zadziwiające możliwości, które z pewnością zaskakująca. Tak więc, oto lista najlepszych darmowych WordPress tematy, które można wykorzystać na swój kolejny projekt: Sprwadź takżę darmowa nauka programowania.

14

Jak założyć profesjonalnego bloga?

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z blogowaniem, decyduje się na założenie bloga na jednej z darmowych platform blogowych (blogspot, blox, blog.onet). Jest to oczywiście jeden ze sposobów, jednakże znacznie ograniczający możliwości dokonywania zmian, zarabiania oraz rozwoju.

Jak założyć profesjonalnego bloga?

Najpopularniejszą aktualnie platformą blogową jest WordPress. Dzięki niemu (i temu poradnikowi) każdy będzie w stanie założyć profesjonalnego bloga w kilka chwil.

Wymagania:

 • Paczka instalacyjna WordPress
 • Hosting www
 • Domena internetowa (niepotrzebna do instalacji WordPressa, ale profesjonalny blog powinien takową posiadać)

1. Paczkę instalacyjną WordPress pobrać możemy z oficjalnej strony pl.wordpress.org.

2. Hosting www – Polecam ofertę firmy Hekko, jednak wybór pozostawiam Tobie. WordPress powinien działać na wszystkich oferowanych aktualnie na rynku kontach hostingowych.

Przy zakupie konta hostingowego powinniśmy poznać adres serwera FTP, nazwę, użytkownika oraz hasło bazy danych (niekiedy bazę danych musimy założyć sami w panelu administracyjnym naszego konta hostingowego).

Po ściągnięciu paczki instalacyjnej i jej rozpakowaniu, odszukujemy plik wp-config-sample.php i otwieramy go w programie Notepad++ (może być to również zwykły Notatnik) i uzupełniamy plik naszymi danymi:

 • Database Name - nazwa naszej bazy danych
 • Database Username - nazwa użytkownika bazy danych
 • Database Password - hasło użytkownika bazy danych
 • Database Host – host, najczęściej wpisujemy: localhost

Po uzupełnieniu zapisujemy plik jako wp-config.php i ten etap mamy już za sobą.

Następnie, korzystając z menadżera plików (Total Commander, FileZilla) tworzymy połączenie z naszym kontem hostingowym (Połączenie > Nowe połączenie > Utwórz połączenie) podając adres ftp serwera, nazwę oraz hasło użytkownika i przenosimy wszystkie pliki z paczki instalacyjnej WordPressa na konto hostingowe do folderu public_html.

Gdy upload plików dobiegnie końca w pasku adresu przeglądarki wpisujemy www.adresbloga.pl/wp-admin/install.php i zgodnie z instrukcjami na ekranie dokonujemy instalacji naszego bloga. Po pomyślnie przeprowadzonej instalacji warto usunąć z serwera plik install.php znajdujący się w folderze wp-admin.

i… to już wszystko! Możesz zacząć uzupełniać swojego bloga treścią oraz edytować go w każdy możliwy sposób – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Masz jakiekolwiek pytania bądź problem z zainstalowaniem WordPressa? Pisz – chętnie pomogę! Zostaw też komentarz, oraz podziel się artykułem klikając jeden z przycisków poniżej.

marketing intrnetowy

5 wtyczek WordPress bez których nie wyobrażam sobie blogowania.

Wtyczki (pluginy) są jedną z tych rzeczy które miały wielki wpływ na popularność i sukces WordPressa. Poniżej przedstawiam listę 5 wtyczek WordPress bez których nie wyobrażam sobie blogowania. Zachęcam (szczególnie początkujących blogerów) do przyjrzenia się im bliżej, ponieważ znacznie ułatwiają prowadzenie bloga. Wiecej w temacie Gdzie założyć bloga.

5 wtyczek WordPress:

1. WordPress SEO by Yoast

 

Zdecydowanie najlepsza wtyczka SEO. Prawdziwy kombajn zawierający większość, jeżeli nie wszystkie funkcje potrzebne by Twój blog był dobrze zoptymalizowany. Wciąż rozwijana i aktualizowana. Obowiązkowy plugin który powinien znaleźć się na każdym blogu.

2. Jetpack by WordPress

 

Multiwtyczka stworzona przez autorów WordPressa zawierająca wiele mniejszych wtyczek o różnej funkcjonalności. Najciekawszymi są z całą pewnością Statystyki Witryny, możliwość automatycznego publikowania wpisów na portalach społecznościowych, czy formularz kontaktowy.

3. Disqus Comment System

 

Continue reading

online-marketing

Jak założyć profesjonalnego bloga?

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z blogowaniem, decyduje się na założenie bloga na jednej z darmowych platform blogowych (blogspot, blox, blog.onet). Jest to oczywiście jeden ze sposobów, jednakże znacznie ograniczający możliwości dokonywania zmian, zarabiania oraz rozwoju. Więcej na stronie marketing internetowy.

Jak założyć profesjonalnego bloga?

Najpopularniejszą aktualnie platformą blogową jest WordPress. Dzięki niemu (i temu poradnikowi) każdy będzie w stanie założyć profesjonalnego bloga w kilka chwil.

Wymagania:

 • Paczka instalacyjna WordPress
 • Hosting www
 • Domena internetowa (niepotrzebna do instalacji WordPressa, ale profesjonalny blog powinien takową posiadać)

1. Paczkę instalacyjną WordPress pobrać możemy z oficjalnej strony pl.wordpress.org.

2. Hosting www – Polecam ofertę firmy Hekko, jednak wybór pozostawiam Tobie. WordPress powinien działać na wszystkich oferowanych aktualnie na rynku kontach hostingowych.

Przy zakupie konta hostingowego powinniśmy poznać adres serwera FTP, nazwę, użytkownika oraz hasło bazy danych (niekiedy bazę danych musimy założyć sami w panelu administracyjnym naszego konta hostingowego). Continue reading

E-BIZNES| WDROŻENIE ROZWIĄZAŃ E-COMMERCE.

 

E-biznes| Wdrożenie rozwiązań.

We wdrażaniu projektów e-biznes owych powinieneś wziąć pod uwagę najważniejsze dobre praktyki zarządzania projektem informatycznym, w tym zwłaszcza:e-biznes

 1. Zidentyfikowanie głównych założeń i ograniczeń projektu wdrożenia e-biznesu w firmie.
 2. Wyznaczenie kierownika projektu, odpowiedzialnego za zarządzanie projektem wewnątrz firmy.
 3. Zorganizowane prowadzenie projektu wdrożenia.

Aby zidentyfikować główne założenia i ograniczenia projektu wdrożenia e-biznes u w firmie, w szczególności należy się zastanowić nad:

 • celami i spodziewanymi korzyściami z wdrożenia,
 • zakresem ,
 • terminami,
 • zasobami, np. jaki budżet zamierzasz przeznaczyć na wdrożenie systemu, jacy pracownicy będą zaangażowani we wdrożenie, jak długo itp.,
 • ryzykiem

Cyklu życia projektu e-biznes

Po więcej porad zapraszam na bloga o e-biznes.

Pomocne w tym będzie przeanalizowanie cyklu życia projektu (jak będzie przebiegać budowa systemu informatycznego) oraz cyklu życia produktu (jak będzie wyglądać eksploatacja gotowego systemu).

Wyznaczając kierownika projektu, odpowiedzialnego za zarządzanie projektem wewnątrz firmy, warto pamiętać, aby był to:

 • doświadczony pracownik,
 • zorientowany zadaniowo,
 • zorganizowany,
 • dobrze komunikujący się z innymi.

Znajomość technologii informatycznych jest przydatna, ale zdecydowanie drugoplanowa w projektach e-biznes.

Z kolei, aby zrealizować ostatnią z dobrych praktyk, czyli zorganizowane prowadzenie projektu wdrożenia, należy zadbać, aby kierownik projektu i pozostali członkowie zespołu angażowali się w zapewnienie, że przyjęte założenia projektu zostaną osiągnięte w sposób kontrolowany i profesjonalny . Pomocne w tym będzie:

 • systematyczne planowanie prac, obserwowanie postępów i egzekwowanie ustaleń,
 • dbałość o uzgodniony zakres, pilnowanie budżetu, terminów i jakości,
 • dokumentowanie i uzgadnianie, w szczególności wszelkich zmian np. funkcjonalności systemu informatycznego,
 • komunikowanie problemów, także w drodze zaplanowanych spotkań, z dbałością o szybki kontakt.