Shortcodes są zapewne znane szerszej publiczności.

Shortcodes są zapewne znane szerszej publiczności. Wielu z Was świadomie lub nie z nich korzystało – czy to z shortcodes wbudowanych w WordPressa, dostępnych razem z szablonem lub dzięki specjalnej wtyczce. Może być do slider, galeria, przycisk, formularz kontaktowy… w zasadzie co tylko chcemy. W skrócie jest to narzędzie pozwalające na dodanie dodatkowych elementów we wpisie (lub na stronie) bez konieczności dodawania ich w htmlu. Są bez wątpienia dużym ułatwieniem pracy dla każdego.

W wykorzystaniu shortcode nie ma nic skoplikowanego. Po prostu w treści podajemy odpowiedni kod, który wykonuje pracę za nas. Przykładowy shortcode może wyglądać np tak:

[contact-form-7 404 "Not Found"]
[button]Treść[/button]

Sytuacja zmienia się trochę, jeśli chcemy dodać shortcode w kodzie strony (np możemy chcieć dodać shortcode w pliku single.php, aby nie musieć robić tego ręcznie przy każdym wpisie lub do stopki – możliwości jest naprawdę wiele). Jak zatem wywołać shortcode w pliku php ? Wystarczy użyć wbudowanej do WordPressa funkcji do_shortcode:

<?php echo do_shortcode('tu wpisujesz swój shortcode'); ?>

<?php echo do_shortcode('[contact-form-7 404 "Not Found"]'); ?>

Ok, fajnie. A jak wstawić shortcode, który składa się z dwóch części? Tutaj trzeba trochę rozbudować funkcję:

echo do_shortcode('[shortcode]'.$content.'[/shortcode]');

Powyższy kod wstawi shortcode pomiędzy Twoją treść wpisu, jednak modyfikując go nieznacznie możesz dodać własny tekst lub kod html:

echo do_shortcode('[iscorrect]'.'<a href="#">link</a>'.'[/iscorrect]');

Mam nadzieję, że ten krótki i treściwy wpis okaże się przydany dla wszystkich, którzy potrzebują wstawić shortcode w dowolnym miejscu w kodzie php. Więcej o funkcji do_shortcode możesz znaleźć tu: http://codex.wordpress.org/Function_Reference/do_shortcode

Chcesz poznać najnowszy sposób promocji w sieci sprawdź koniecznie najnowszy wpis brand blogging.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>