Category Archives: sprzedaż w internecie

Shortcodes są zapewne znane szerszej publiczności.

Shortcodes są zapewne znane szerszej publiczności. Wielu z Was świadomie lub nie z nich korzystało – czy to z shortcodes wbudowanych w WordPressa, dostępnych razem z szablonem lub dzięki specjalnej wtyczce. Może być do slider, galeria, przycisk, formularz kontaktowy… w zasadzie co tylko chcemy. W skrócie jest to narzędzie pozwalające na dodanie dodatkowych elementów we wpisie (lub na stronie) bez konieczności dodawania ich w htmlu. Są bez wątpienia dużym ułatwieniem pracy dla każdego.

W wykorzystaniu shortcode nie ma nic skoplikowanego. Po prostu w treści podajemy odpowiedni kod, który wykonuje pracę za nas. Przykładowy shortcode może wyglądać np tak:

[contact-form-7 404 "Not Found"]
[button]Treść[/button]

Sytuacja zmienia się trochę, jeśli chcemy dodać shortcode w kodzie strony (np możemy chcieć dodać shortcode w pliku single.php, aby nie musieć robić tego ręcznie przy każdym wpisie lub do stopki – możliwości jest naprawdę wiele). Jak zatem wywołać shortcode w pliku php ? Wystarczy użyć wbudowanej do WordPressa funkcji do_shortcode:

<?php echo do_shortcode('tu wpisujesz swój shortcode'); ?>

<?php echo do_shortcode('[contact-form-7 404 "Not Found"]'); ?>

Ok, fajnie. A jak wstawić shortcode, który składa się z dwóch części? Tutaj trzeba trochę rozbudować funkcję:

echo do_shortcode('[shortcode]'.$content.'[/shortcode]');

Powyższy kod wstawi shortcode pomiędzy Twoją treść wpisu, jednak modyfikując go nieznacznie możesz dodać własny tekst lub kod html:

echo do_shortcode('[iscorrect]'.'<a href="#">link</a>'.'[/iscorrect]');

Mam nadzieję, że ten krótki i treściwy wpis okaże się przydany dla wszystkich, którzy potrzebują wstawić shortcode w dowolnym miejscu w kodzie php. Więcej o funkcji do_shortcode możesz znaleźć tu: http://codex.wordpress.org/Function_Reference/do_shortcode

Chcesz poznać najnowszy sposób promocji w sieci sprawdź koniecznie najnowszy wpis brand blogging.

czy-używać-tagów

Kategorie vs tagi – jaka jest między nimi różnica?

Pomysł na napisanie tego artykułu przyszedł z obserwacji dnia codziennego. Z uwagi, że blogi przeglądam często, to prawie codziennie widzę, że rozróżnienie pomiędzy kategoriami a tagami sprawia pewien kłopot (zwłaszcza początkującym bloggerom). Właściwe stosowanie kategorii i tagów nie tylko sprawia, że Twoja strona jest bardziej czytelna dla robotów wyszukiwarek, ale przede wszystkim dla użytkownika. Daje mu to możliwość precyzyjnej nawigacji, dzięki czemu nie musi przeglądać wszystkich postów, aby znaleźć to czego szuka. Dlatego też w tym poście postaram się przybliżyć Tobie różnice pomiędzy kategoriami i tagami oraz w miarę dokładnie opisać w jaki sposób należy je stosować. Sprawdź nasz blog marketingowy.

Czym są kategorie ?

  • Kategorie są wykorzystywane do grupowania Twoich wpisów w pewną logiczną całość. Opisują to czego Twój artykuł tak na prawdę dotyczy.
  • Kategorie są hierarchiczne – do kategorii ogólnej możesz dodać podkategorie.
  • Każdy post powinieneś przypisać do określonej kategorii, w przeciwnym wypadku zostanie automatycznie przypisany do “Bez kategorii”, która tak na prawdę nie mówi Twojemu odbiorcy nic a nic.
  • Możesz tworzyć dowolną ilość kategorii i podkategorii na swojej stronie – dzięki temu informacje zawarte n aTwojej stronie będą przejrzyste. Subkategorie nie są obowiązkowe – możesz je tworzyć, możesz ich nie tworzyć – decyzja należy do Ciebie.
  • Czasami dodawanie wpisu do kilku kategorii może sprawić, że Twój artykuł będzie bardziej przyjazny wyszukiwarkom. Z drugiej strony powinieneś pamiętać, że te kategorie muszą być ze sobą w jakiś sposób powiązane.
  • Sprawdź portal o medycynie
  • Kategorie mogą być długie, jeśli chcesz nadać swojemu blogowi bardziej personalny aspekt możesz zatytułować kategorię “mój kot w akcji”, jeśli chcesz zadbać o aspekt SEO lepsze będzie “zabawny kot” lub “zabawne koty”. Ostatnia metoda jest bardziej precyzyjna. To co zrobisz zależy tylko od Ciebie – w końcu kto ma wiedzieć lepiej jak powinien wyglądać Twój blog niż Ty sam? Sprawdź również portal marketingowy.

Continue reading

Jak polepszyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym?

Jak polepszyć sprzedaż w swoim sklepie internetowym?

Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym

Ludzie chcą kupić i mają zakodowane w głowie,  poszukiwania najtańszych możliwości zakupu. W przeciwieństwie do konsumentów kupujących towary w sklepie ruch to być albo nie być firmy w Internecie. Z jednej strony mamy potencjalnego klienta  myślącego o zakupie, Z drugiej strony, e-biznesmena, który chce sprzedać towar. Wszystko brzmi tak, jakby obie strony mogą doskonale się uzupełniają … więc co jest nie tak, jeśli sklep nie otrzymuje żadnych dochodów?
Biznesu Online nie jest lekkim kawałkiem chleba. Istnieje wiele sklepów internetowych, więc konkurencja staje się trudniejsza ibardziej brutalne. Niedostosowanych szybko odchodzą z rynku, gdy osoby prowadzące działalność z ostrożnością i inicjatywy udane. Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Trudno powiedzieć, że był jednym z złotego środka, rodzaju klucz do sukcesu.Powodzenie magazynu składa się z pewnej liczby czynników. Dziś postaram się poruszyć te kwestie, które myślę, że najbardziej zależy powodzenie lub niepowodzenie sieci sklepów.
Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym?

Continue reading